Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Vynález zkázy - Dvacet tisíc mil pod mořem


Vynález zkázy – V románu, který se odehrává kolem roku 1885, vypráví Jules Verne příběh francouzského vynálezce Thomase Rocha, který objevil strašlivou výbušninu a pokusil se jí prodat francouzské vládě. Pro Rochovy přehnané finanční požadavky však vláda obchod odmítla a poté ze stejného důvodu i vlády dalších velmocí. Vynálezce se nakonec nervově zhroutí a léčí se v nervovém sanatoriu. Toho využije pirát Kerr Karraje, známý též jako hrabě d’Artigas, který zbohatl na krádežích podmořských pokladů, a unese s pomocí své ponorky Rocha i s jeho ošetřovatelem Simonem Hartem na svou podzemní základnu na ostrůvku Back Cup v Bermudách.

Jméno ostrůvku bylo odvozeno od toho, že se podobal převrácenému šálku (anglicky Back Cup). Ostrůvek měl zvenčí kruhovitý tvar a v obvodu měřil asi dvanáct set metrů. Uvnitř byla obrovská jeskyně o ploše pěti hektarů. Většinu plochy zabíralo vnitřní jezero, vlastně laguna. Lagunu s vnějším mořem spojovala podzemní chodba dlouhá asi čtyřicet metrů, která byla natolik rozměrná, že dovnitř jeskyně mohla vplout pirátská ponorka. Obratným trikem vyvol Ker Karraje dojem, že ostrůvek je sopkou hrozící výbuchem. Otvorem na vrcholu ostrůvku stoupalo ven tolik dýmu (jednak ze zapálených vlhkých mořských řas, jednak z laboratoří, dílen a z elektrárny), že se nikdo neodvážil k ostrůvku přiblížit. Zde Ker Karrjae umožní Rochovi pracovat na jeho vynálezu, který chce využít pro ovládnutí světa. Simonu Hartovi se však podaří poslat podzemní chodbou v soudku dopis, v němž popsal místo, kde se s Rochem nacházejí, a nebezpečí, které světu hrozí.

V laboratořích na Back Cupu se Rochovi podaří jeho „vynález zkázy“ realizovat. Výbušnina je uložena do nábojů, které mohou být vystřeleny z jakýchsi bleskometů s dostřelem několika kilometrů a které fungují na principu samonaváděcí rakety. Mezitím Hartův dopis nachází štastně svého adresáta, světové mocnosti se pod hrozbou porážky spojí a vyšlou k ostrůvku nejprve malou anglickou ponorku Sword, aby Harta a Rocha zachránila. Sword však je v podmořském tunelu zničen daleko silnější ponorkou pirátskou a piráti se začnou připravovat k obraně. Vyrobí šest set kusů Rochova bleskometu, které rozestaví na pobřeží Back Cupu jako obranu proti blížící se spojenecké flotile.

Když se flotila k ostrůvku přiblíží, je již ve vzdálenosti kolem sedmi kilometrů od pobřeží pomocí bleskometu zničen první křižník (pravděpodobně německý). Druhá loď však před útokem vyvěsí francouzskou vlajku. Na tu nedokáže Thomas Roch vystřelit, neboť je to vlajka jeho vlasti. Uvědomí si, co způsobil, prchne do nitra ostrůvku a zde odpálí zbylou výbušninu. Celý otrůvek je i s piráty rozmetán a při výbuchu zahyne také Roch i se svým vynálezem. Jediný, kdo přežije, je Simon Hart. Dvacet tisíc mil pod mořem – Děj románu začíná roku 1866, kdy se v anglických listech objevila zmínka o jakémsi mořském netvoru ohromných rozměrů, který napadá lodě. Tímto úkazem se zabývali i vědci. Jedni říkali, že je to ponorka a druzí tvrdili, že se jedná o dosud neznámého tvora. Nakonec Američané vyslali na moře fregatu Abraham Lincoln, která měla za úkol záhadu vyjasnit. Výpravy se zúčastnil také francouzský přírodovědec profesor Aronnax se svým sluhou Conseilem, kteří se na lodi seznámili s harpunářem Nedem Landem. Výprava byla dlouho neúspěšná, až jednou večer spatřila posádka světelnou záři vycházející kousek od lodi. Fregata se pokusila tvora pronásledovat a harpunovat. Najednou se však obluda otočila a plula ohromnou rychlostí směrem k lodi, se kterou se vzápětí srazila. Profesor Arronax, jeho sluha Conseil a harpunář Ned Land spadli do širého moře. Zachránili se na hřbětě obludy, o které však brzy zjistili, že to opravdu není ryba ale ponorka. Z té vylezli čtyři muži, vtáhli je dovnitř a uvěznili v tmavé komoře. Příští den je tam navštívil jakýsi muž, který se představil jako kapitán Nemo a oznámil jim že se nacházejí v ponorce Nautilus, kterou nikdy nesmějí opustit, aby nevyzradili její tajemství. Jako nedobrovolní cestující prožili při podmořské plavbě neuvěřitelné příhody, poznali netušené krásy mořského dna a poučili se o přírodních zvláštnostech oceánů.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem.pdf (EUR-0.00)

  Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem.epub (EUR-0.00)

  Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem.doc (EUR-0.00)

  Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem.txt (EUR-0.00)

  Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem.PDF – (EUR 0.00);

  Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem.MOBI – (EUR 0.00);

  Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem.EPUB – (EUR 0.00);

  Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem.DOC – (EUR 0.00);

  Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Face au drapeau, Vingt mille lieues sous les mers (1896)

  Žánr:
  Literatura světová, Dobrodružné
  Vydáno: , Jos. R. Vilímek
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  vitavita

  05.04.2012

  Oba romány jsou čtivé a zaujmou …

  Mirek1

  10.01.2012

  Tuto knihu mám vydanou v roce 1877 .Tisk:E.Grégr,Praha-Matice lidu ročníku XI.číslo 1  TAGS:

  Online Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem ebook, Kniha Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem FB2, Download Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem PDF , Download Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem MOBI, Online Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem kniha, Zdarma Stažení Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem IPhone, Online kniha Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem PDF, Zdarma Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem DJVU, Zdarma Stažení Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem TXT, Stažení Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem RTF, Online Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem FB2 , e-kniha Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem stažení TXT, Zdarma Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem stažení kniha, e-kniha Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem download MOBI, Stažení Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem IPad, Číst Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem MOBI, Číst Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem DOC, Zdarma Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem AWZ, Download e-kniha Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem iPad , Zdarma Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem DJVU, Download Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem DVD, Číst Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem TXT, Book Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem stažení DJVU, Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem stažení kniha zdarma, Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem stažení kniha pdf zdarma, Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem pdf zdarma, Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem stažení kniha epub zdarma, Vynález zkázy – Dvacet tisíc mil pod mořem ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply