Vzestup člověka Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Vzestup člověka Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Vzestup člověka Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Vzestup člověka


Kniha je písemným zpracováním stejnojmenného 13dílného dokumentu, který Bronowski připravil pro BBC v roce 1973 (seriál byl v roce 2000 britskou filmovou akademií zařazen mezi 100 nejvýznamnějších TV pořadů světa). Jde v podstatě o doslovný přepis libreta dokumentu. Sám autor knihu charakterizuje jako sbírku esejí na téma vznik a vývoj lidské civilizace a lidského poznávání a objevování. Kniha je bohatě ilustrovaná a kombinace slova a obrazu tvoří z knihy jedinečné dílo.

Náročnější, ale také zajímavější úkol než podat historický vývoj lidského intelektu jakožto tvůrce duchovních hodnot, spočívajících hlavně v poznávání, si autor sotva mohl vytknout. Jacob Bronowski věří, že tento vývoj se čtenáři nejlíp přiblíží, vylíčí-li rovněž osudy, nebo spíš obrazy ze života těch, kteří se k němu nejdůrazněji propracovávali. Přitom však dovede udržet výklad na úměrně obecné úrovni.

Přeložila Jaroslava Davidová-Moserová.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vzestup člověka zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Vzestup člověka (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Vzestup člověka zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Vzestup člověka.pdf (EUR-0.00)

  Vzestup člověka.epub (EUR-0.00)

  Vzestup člověka.doc (EUR-0.00)

  Vzestup člověka.txt (EUR-0.00)

  Vzestup člověka.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Vzestup člověka.PDF – (EUR 0.00);

  Vzestup člověka.MOBI – (EUR 0.00);

  Vzestup člověka.EPUB – (EUR 0.00);

  Vzestup člověka.DOC – (EUR 0.00);

  Vzestup člověka.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Ascent of Man (1973)

  Žánr:
  Literatura naučná, Filozofie, Historie
  Vydáno: , Odeon
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (7)

  Přidat komentář

  Naias

  07. ledna

  Túto knihu by jedným dychom neprečítala ani Trnkova veľryba. Najlepšie je čítať ju pomaly, vstrebávať a vychutnávať. Autor totiž nielen zhromaždil značný objem informácií o tom, čo a ako človek počas svojej existencie v rôznych vedných oboroch dosiahol (a nemá úzky záber, pri výklade si berie na pomoc aj poéziu, divadelnú hru či operu), ale predchol celé dielo svojou obrovskou láskou k vede a hrdosťou na ľudskú vynaliezavosť a vytrvalosť. Čo sa mi páčilo najviac, bola absencia pýchy.
  „Ať jsme, co jsme, musíme především mít demokracii intelektu, nesmíme zahynout na propast mezi lidem a vládou, mezi lidem a mocí, jako už na to zahynul Babylón, Egypt i Řím. Taková propast může být přemostěna jedině tehdy, vzkvétá-li vědění v domovech a hlavách lidí bez ctižádosti ovládat jiné, nikoli v osamělých sídlech moci.“

  lazarus

  20.03.2016

  Velmi hezky napsaná knížka o historii lidské vynalézavosti. Všecno důležité už napsali komentující přede mnou. Snad jen, že v době vydání toto dílo stálo 78Kč, no dnes by to nespravila ani pětistovka.

  von Bahnhof

  20.12.2015

  Skvěle napsaná, mimořádně lidská kniha, poklad v mojí knihovně, který lze otevřít na kterékoliv stránce a vždycky se zase začtete! Dalšího vydání se u nás přirozeně nedočkala – nejspíš proto, že v ní nenajdete násilí, zdravou výživu, sex, ideologii, ba dokonce ani módní pitvu rozervané depresivní duše. Naštěstí tedy nikdy nebude bestsellerem, i když tehdejší náklad 69 tisíc by ji dnes vynesl na knižní Olymp…
  Faktem ale je, že dnes zas není problém koupit si například knihu Vzestup peněz:-)

  Alakfesoj

  09.10.2015

  "není těžké dělat, ale dostat se do stavu, kdy se dělat dá."

  pita9811

  12.05.2014

  Souhlasím se všemi.
  Na tak výjimečnou a dobře napsanou knihu dnes stěží narazíte. Objevil jsem ji nedávno v naši knihovně, neváhal jsem a hned jsem si ji přečetl. Hlavně mě zaujala kapitola o Mendelovi. Dozvěděl jsem se oněm plno nových a zajímavých věci. Díky této knize jsem si vybral Mendela jako téma na ročníkovou práci :). Autor do Vás nehrne samé data a příliš informaci, ale napsal to tak, jako kdyby to někomu vykládal.
  Škoda, že takových knih není více.

  Koka

  07.07.2013

  Nemělo by se to, ale navážu na předchozí komentář. Ve všem s Lector-em souhlasím a ještě přidávám: je škoda, že dnešní rodiče a jejich potomci se pídí za častokrát mnohem dražšími a méně hodnotnými, ne s takovou erudicí a přístupným jazykem propracovanými knížkami na téma "dějiny člověka", než je tato, pričemž si možná nevšimli, že v knihovničce starých rodičů mají takovýto poklad. Ani 40 let od jejího napsání nepoznamenalo její obsah. Kvalita zpracování včetně ilustrací byla a dodnes je obdivuhodná.

  Lector

  07.07.2013

  Takových knih člověk mnoho nepotká. Je jedinečná. Vzal jsem ji do ruky po dlouhých 28 letech, abych se přesvědčil, že její poselství nevyprchalo. Kniha opěvuje schopnost člověka myslet a tvořit. Provází čtenáře od jeho pradávných předků až do období kvantové fyziky. Na druhou stranu varuje před opojením člověka sama sebou a svými schopnostmi.
  Bronowski poskytuje čtenáři příležitost nahlédnout do okamžiků zrození významných vědeckých teorií a objevů. Stanete spolu s Galileim před církevním koncilem, „potkáte“ se s Franklinem, Einsteinem, Bohrem a mnoha dalšími génii své doby. Stanete se svědky soupeření mezi Darwinem a Wallacem o prvenství ve zveřejnění teorie přirozeného výběru. Zažijete řadu velkých dobrodružství vědy. Mě opět naplnila kniha respektem k těm, kteří, mnohdy s nasazením života, své pověsti a společenského postavení, neváhali vytýčit nové země na mapě poznání a neohroženě se vrhali tam, kde dosud stály nápisy „hic sunt leones“.
  V době, kdy vyšla česká verze této knihy, to byl výjimečný počin. Nebyla sice protirežimní, ale pohled na filozofii vědy očima západního vědce, nebyl našinci dostupný jako dnes. (Však jsem také díky této knize bezproblémově dostal zápočet z filozofie.) Dnes je titulů na toto téma spousta, ale Bronowski byl jedním z prvních. A co je důležité, kniha v sobě nese pochodeň humanismu, která zvláště září v její poslední kapitole. Přečtěte si alespoň tu.  TAGS:

  Online Vzestup člověka ebook, Kniha Vzestup člověka FB2, Download Vzestup člověka PDF , Download Vzestup člověka MOBI, Online Vzestup člověka kniha, Zdarma Stažení Vzestup člověka IPhone, Online kniha Vzestup člověka PDF, Zdarma Vzestup člověka DJVU, Zdarma Stažení Vzestup člověka TXT, Stažení Vzestup člověka RTF, Online Vzestup člověka FB2 , e-kniha Vzestup člověka stažení TXT, Zdarma Vzestup člověka stažení kniha, e-kniha Vzestup člověka download MOBI, Stažení Vzestup člověka IPad, Číst Vzestup člověka MOBI, Číst Vzestup člověka DOC, Zdarma Vzestup člověka AWZ, Download e-kniha Vzestup člověka iPad , Zdarma Vzestup člověka DJVU, Download Vzestup člověka e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Vzestup člověka DVD, Číst Vzestup člověka TXT, Book Vzestup člověka stažení DJVU, Vzestup člověka stažení kniha zdarma, Vzestup člověka stažení kniha pdf zdarma, Vzestup člověka pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Vzestup člověka pdf zdarma, Vzestup člověka stažení kniha epub zdarma, Vzestup člověka ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply