Vzkříšení pohanství Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Vzkříšení pohanství Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Vzkříšení pohanství Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Vzkříšení pohanství


Kontroverzní studie o oživení pohanství dokazující, že na západní civilizaci nemá ve spirituální oblasti největší vliv Kristus, nýbrž pohanský bůh Ódin. Podle autorova názoru může pohanství – stejně jako křesťanství – přinášet dobro i zlo. V naší převratné době proto musíme zvolit mezi temným a ničivým pohanstvím, které doprovázelo existenci nacismu a nyní i krajně pravicového extremismu, nebo posilujícím pohanstvím spočívajícím v soužití s přírodou a alternativní spiritualitou. Autor pro svou knihu použil svých znalostí ze studií sociální antropologie, religionistiky, etnologie a etnografie.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vzkříšení pohanství zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Vzkříšení pohanství (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Vzkříšení pohanství zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Vzkříšení pohanství.pdf (EUR-0.00)

  Vzkříšení pohanství.epub (EUR-0.00)

  Vzkříšení pohanství.doc (EUR-0.00)

  Vzkříšení pohanství.txt (EUR-0.00)

  Vzkříšení pohanství.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Vzkříšení pohanství.PDF – (EUR 0.00);

  Vzkříšení pohanství.MOBI – (EUR 0.00);

  Vzkříšení pohanství.EPUB – (EUR 0.00);

  Vzkříšení pohanství.DOC – (EUR 0.00);

  Vzkříšení pohanství.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Pagan Resurrection (2006)

  Žánr:
  Náboženství, Literatura naučná, Filozofie
  Vydáno: , Mladá fronta
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (1)

  marvan00

  18.08.2016

  Při čtení jsem měl pocit, jako bych v ruce držel diplomovou práci a ne plnohodnotnou knihu. Rudgleyho uvažování se úzkostlivě drží v mezích akademicky přijatelného, tudíž poznámka o údajné kontroverznosti, kterou se zřejmě nakladatel snaží knihu střelit, je mimo mísu. Kniha je ve skutečnosti pravým opakem kontroverze.

  První část je o Jungově hypotéze návratu pohanství, která mi přišla nejzajímavější (díky Jungovým myšlenkám), následující část se věnuje vztahu nacismu a okultismu, jakožto ukázce negativního působení pohanských archetypů, což nesrovnatelně lépe zpracoval Goodrick-Clarke, ze kterého ostatně Rudgley vydatně čerpá.

  Ve třetí části autor varuje před obdobnými tendencemi současné pravice, kde nesmyslně zveličuje význam amerických nacistických hnutí, jejichž faktický význam je dosti diskutabilní (autorem zmiňovaný hitlerista Serrano je označil za "bezvýznamné pitomce"). V poslední části mi přišel autor už úplně mimo, když prezentuje jakéhosi bezvýznamného exota jako dle jeho názoru onoho novopohana, který to prý dělá správně (fakticky z toho čiší jen laciné new age).

  Proč autor nevěnuje větší prostor právě esoterickému hitlerismu, postavám jako Serrano (zmíněn jen okrajově jako přítel Junga, nikoli jako jeden ze stěžejních představitelů esoterického hitlerismu) nebo Savitri Dévi?

  Odpověď je jednoduchá: Rudgley nahlíží téma z pozice akademika, tedy prostředí dnes apriori dogmaticky levicového. To je důvod, proč Rudgley jen klouže po povrchu, není schopen proniknout ke kořenu věci a automaticky démonizuje vše pravicové.

  Proč nehledá problém stejně urputně i jinde? Není snad mnohem větší hrozbou posledních let právě fašizace levice? Tam kde Rudgley čerpá z jiných autorů (Jung, Goodrick-Clarke) dokáže ve zkratce sdělit to podstatné, tam kde se pokouší o vlastní výklad, předkládá občas těžko obhajitelné nesmysly, které jen ilustrují autorovy poněkud omezené duševní obzory.  TAGS:

  Online Vzkříšení pohanství ebook, Kniha Vzkříšení pohanství FB2, Download Vzkříšení pohanství PDF , Download Vzkříšení pohanství MOBI, Online Vzkříšení pohanství kniha, Zdarma Stažení Vzkříšení pohanství IPhone, Online kniha Vzkříšení pohanství PDF, Zdarma Vzkříšení pohanství DJVU, Zdarma Stažení Vzkříšení pohanství TXT, Stažení Vzkříšení pohanství RTF, Online Vzkříšení pohanství FB2 , e-kniha Vzkříšení pohanství stažení TXT, Zdarma Vzkříšení pohanství stažení kniha, e-kniha Vzkříšení pohanství download MOBI, Stažení Vzkříšení pohanství IPad, Číst Vzkříšení pohanství MOBI, Číst Vzkříšení pohanství DOC, Zdarma Vzkříšení pohanství AWZ, Download e-kniha Vzkříšení pohanství iPad , Zdarma Vzkříšení pohanství DJVU, Download Vzkříšení pohanství e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Vzkříšení pohanství DVD, Číst Vzkříšení pohanství TXT, Book Vzkříšení pohanství stažení DJVU, Vzkříšení pohanství stažení kniha zdarma, Vzkříšení pohanství stažení kniha pdf zdarma, Vzkříšení pohanství pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Vzkříšení pohanství pdf zdarma, Vzkříšení pohanství stažení kniha epub zdarma, Vzkříšení pohanství ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply