Walden či Život v lesích Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Walden či Život v lesích Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Walden či Život v lesích Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Walden či Život v lesích


Kniha v českém jazyce!


Stažení Walden či Život v lesích zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Walden či Život v lesích (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Walden či Život v lesích zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Walden či Život v lesích.pdf (EUR-0.00)

  Walden či Život v lesích.epub (EUR-0.00)

  Walden či Život v lesích.doc (EUR-0.00)

  Walden či Život v lesích.txt (EUR-0.00)

  Walden či Život v lesích.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Walden či Život v lesích.PDF – (EUR 0.00);

  Walden či Život v lesích.MOBI – (EUR 0.00);

  Walden či Život v lesích.EPUB – (EUR 0.00);

  Walden či Život v lesích.DOC – (EUR 0.00);

  Walden či Život v lesích.TXT – (EUR 0.00);

  Žánr:
  Literatura naučná, Filozofie
  Vydáno: , B.Z. Nekovařík
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (23)

  Přidat komentář

  kubaskyba

  27.12.2017

  První kapitoly jsou spíše filozofickým uvážením, které mi změnilo život. Další jsem četl jen kousky, možná v tom ještě někdy objevím více než jak upéct kukuřičný chleba (což se mi stejně nepovedlo:D).

  Beebee

  13.08.2017

  Je úžasné vidět, jak extrémně rozporuplné a emotivní reakce Thoreau vyvolal zde v komentářích – až někteří zapomněli, že nejde o diskuzi a že napadat se vzájemně kvůli podivné a zajímavé osobnosti jednoho z prvních ekologů moderního světa, je zbytečné. Bude budit tak extrémní emoce právě tím, jak byl sám zvláštní. Díkybohu za to, jak jsme všichni jiní a ne stejní! Díky za jeho osobnost a jeho odlišný pohled na svět a jeho schopnost dokonce to vše popsat a dát těm vnímavějším podnět k zamyšlení. Například – od doby, co jsem ho četla, skoro denně přemýšlím, jestli to, co kupuji, opravdu potřebuji a jestli nestačí méně nebo jednodušší věci a co se děje s odpadem a jak se vlastně vyrábí věci, co denně používám. Ano, zůstala ve mně vězet otázka – jestli jednodušší život a taky mindfullness, jak trefně rozpoznala Laccaria, nedělat prostě nic – jen naplno být s tím, co je teď ve mně a kolem mně, v souladu s přírodou, není nejvíc naplněný čas, jaký kdy byl.

  Limpopo20

  11.07.2017

  Docela drsná kniha, když si uvědomíte, že za to století se poměry společnosti nejen nezměnily, ale zhoršily se. Autor by se zděsil, kdyby se dozvěděl, že dnes by za svůj experiment byl poslán do vězení. Nemluvě o moderním finančním otroctví a ještě mizivější možnosti vykoupit se.

  pajaroh

  08.08.2016

  Legenda? Proč??? Ne a ne se do díla začíst, přetože je mi téma velmi blízké. Občasné filozofické věty byly sice velmi pěkné, ale několikastránkový popis plující kachničky na jezeře byl prostě moc… Jeden odstavec se mi zdál velmi filozofický a moudrý, další jako od naštvaného aktivisty… bohužel, velké očekávání, velké zklamání.

  Miro.slav

  23.07.2016

  Thoreauov pokus žiť pri jazere Walden nie je o úplnej osamelosti a izolácii! Ak niekto čaká od tohto autora, filozofa a predstaviteľa transcendentalizmu nejaké "akčné a dynamické know-how prežitia v lesoch v štýle Bear Grylls", tak je …… skrátka pri nesprávnej knihe. Thoreauov literárny pokus je jeho autobiografiou, ktorú napísal v dobe, v ktorej sa začína rozvíjať to, čoho sme svedkami dnes my – technická, priemyselná, konzumná a davová spoločnosť. Thoreau chce žiť zdravo a, čo je dôležité, ekonomicky samostatne. To je totiž základom slobody človeka (tým je aktuálny hlavne v dnešnej dobe). Thoreau nie je mizantrop, ako sa možno hovorí o Rousseauovi a Schopenhauerovi, ale rád sa stretáva s ľuďmi, no napriek tomu tiahne k samote. A pre všetkých, ktorý sa ho snažia haniť z hocijakých dôvodov, tak asi nevedia, že Thoreau vystriedal viac zamestnaní a nebol to arogantný namyslenec (ako je tomu dnes). Okrem toho to bol pacifista, obhajoval rovnosť, obdivoval Johna Browna a aktívne vystúpil voči militaristickosti USA, za čo strávil deň vo väzení. Zosumarizované a podčiarknuté: Thoreau je zaujímavá osobnosť, ktorá spolu s Kierkegaardom a Schopenhauerom obhajuje individualitu človeka. Za zmienku tiež stoja jeho aktívne pokusy o objavovanie neprebádanej prírody ("Mainské lesy"), boj za slobodu človeka ("Občianská neposlušnosť", "Život bez princípu"), či jeho eseje o prírode ("Toulky prírodou"). Ak nespĺňa vaše "kvality", chyba nie je v jeho písaní.

  MayB2

  01.05.2016

  Některé kapitoly se mi četly hůře, některé lépe (možná kvůli mizivému filozofickému vzdělání), ale jako celek působí kniha pozitivně. Koneckonců se o podobný život v "dobrovolné skromnosti" pokoušejí další a další lidé, naši současníci (knihy Hany Librové). Jen mě překvapilo, že takový způsob života byl již pro Thoreauovy současníky šokující.

  "První léto jsem knihy nečetl, okopával jsem boby. Ba často jsem dělal ještě něco lepšího. Stávalo se, že jsem nedokázal obětovat svěží pel přítomného okamžiku jakékoli práci, ať práci mozku nebo rukou. Dopřávám rád široký prostor svému životu. Někdy za letního jitra jsem po obvyklé koupeli usedal na prosluněný práh svých dveří a zůstával tu od svítání až do poledne pohroužen v snění mezi sosnami, ořechovci a škumpami v nerušené samotě a tichu, zatímco ptáci kolem zpívali nebo nehlučně poletovali po domě, dokud mě slunce dopadající do mého západního okna nebo hrkot nějakého vozu na vzdálené silnici neupozornil, jak plyne čas. V takových prodlevách jsem vnitřně rostl jako zrno v noci a byly to chvíle blahodárnější, než by byla jakákoli práce tělesná. Nebyl to čas, o nějž jsem ošidil svůj život, nýbrž čas tolik přesahující můj vyměřený příděl."

  Adam01

  18.09.2015

  Pěkná knížka od opravdového spisovatele. 🙂

  Laccaria

  19.04.2015

  Thoreauova oslava přítomnosti mě dokázala usadit na břeh Waldenu, kde jsem mohla pozorovat hejna hus a padající listí a poslouchat praskající led a to mě bavilo. V této učebnici mindfulness se střídají podmanivé popisy přírody s radikálními komentáři lidské existence, které se nijak neplazí a vzdorně se vymezují vůči těm, co se zaťatými zuby rvou život, jako by to byl bodlák. Ostatně: "Jak už jsem řekl, nemíním psát ódu na sklíčenost, naopak chystám se bujaře naparovat jako kokrháč stojící ráno na hřadě, třeba jen proto, abych zburcoval své sousedy" (s. 78). Takové kokrhání se mi líbí.

  DNR

  28.02.2015

  Ta kniha asi každého až tak neosloví, nicméně je (a nepochybuji, že bude – a to dost možná ve stále větší míře -) silným inspirujícím dílem, které je dobré znát. A troufl bych si tvrdit, že takový projekt "odchodu do lesa" je dobrodružstvím. Ovšemže ne tak extrémním, jako třeba příběh Christophera McCandlese (který podle všeho byl pod vlivem tohoto díla).
  Pár poznámek:
  1)Thoreau nežil, jak tu někdo psal, u Waldenu v úplné izolaci, nýbrž, jak sám píše, zašel občas do Concordu, bavil se s lidmi, mám dojem že i stihl někde přednášet.
  2) Thoreau už v úvodu "varuje" že kniha je o něm (resp. jeho životě, což je dejme tomu totéž), právě aby se vyhnul osočení z "jájáčkovství", a s "chudáčky a hlupáčky" okolo čile komunikuje, nikoho hlupákem nezve (dokonce je uchvácen oním prostým dřevorubcem). Tolik asi též k zmíněné nenávisti k lidem…
  3) Okruh čtenářů, pro které byl Walden v době svého vzniku určen asi vyžadoval praktický přístup a "cifry". Srovnejme s jeho eseji primárně určenými pro časopisy.

  Mluvené slovo se zkrácenou verzí Waldenu je, myslím, vhodným kompromisem pro ty, které celek knihy nudil. (A vyrovnaný přednes páně Mrkvičky snad rozežene obavy z Thoreauovy namyšlenosti)

  Heřmis

  18.02.2015

  Já jsem čekal větší dobrodružství z divočiny a osamělého života v přírodě, ale Thoreau většinu knihy vypočítává, kolik ušetřil tím, že se dřel sám jak mezek a kolik tím, že velice střídmě jedl. Ovšem byla to jeho vlastní cesta…

  Marquis

  14.02.2015

  Nedočítané. Čakal som výpravné dobrodružstvo a návody ako prežiť v divočine, namiesto toho sa mi dostával nudný ekonomický výčet všetkého, čo si Thoreau musel zaobstarať a kopa zbytočnej samochvály, ktorú autor, hoci od svojho zámeru žiť týmto spôsobom nakoniec upustil, na svoju osobu peje. Je chvályhodné, že sa o niečo také pokúsil, opustenie civilizácie však u neho znamená len presídlenie sa do lesov a žitie na vlastné náklady. Ctí ho fakt, že si uvedomoval nepotrebnosť konzumácie mäsa, avšak toho sa vo Waldenovi dotýka len okrajovo. Život v lesoch mám našťastie aj ako audio-knihu, takže v budúcnosti mu možno ešte dám šancu, kaziť zrak si však už kvôli hodnoteniu nebudem.

  kuba95

  25.01.2015

  Výjimečná kniha jednoho z největších intelektuálů své doby, který v sobě jako jeden z mála dokázal najít sílu a "vybočil" z řad konzumní společnosti, aby mohl zrealizovat prostý a jednoduchý život v sepětí s přírodou a zabývat se hlubšími hodnotami než je vydělávání peněz na splácení hypotéky. Výborné čtení pro všechny, kterým se nelíbí způsob dnešního života v uspěchané společnosti, a kteří stejně jako Thoreau touží po návratu k přírodě a absolutní svobodě, která je na úkor vyspělé civilizace čím dál tím omezenější. Jeho filozofie podstatně ovlivnila subkulturu Hippies a také mnohá ekologická hnutí.

  Pawlisman

  12.09.2014

  Do tohoto legendárního díla se mi nepodařilo proniknout, nechytil jsem niť a plaval jsem od začátku, sic některé světlé momenty mé plácání mělo, skončil jsem po několika desítkách stran.

  hasa

  17.01.2014

  bible i učebnice v jednom, absolutně skvělééééééééééééééééééé:-)
  ano, není to v praxi pro každého, ale rozhodně bychom o tom měli více přemýšlet

  cmelak

  06.01.2014

  ačkoliv si myšlenek HD Thoreaua cením, a tuto knihu obdivuji. Musím souhlasit i s tím, že izolovaní se od společnosti jiných lidí, a žít v lese takzvaně s kozou je možná pro některé povahy lákavé, ale podle mě vůbec následování hodné.

  PatrikDi

  10.10.2013

  Autobiografické dílo autora nám otevírá jeho myšlení ale i praktické dovednosti. Už vůbec samotný názor a jeho praktické realizování stojí za pozornost (postavení si dřevěné chaty a vydělávání si na živobytí loveckým způsobem). Ano, někdo by mohl namítnout, že se psal jiný rok a krajina Ameriky byla osídlována, živočišstvo vybíjeno, les kácen, močály vysušovány. O to pracněji člověk přistupoval k úkolům a ručním činnostem. Thoreau měl bezesporu také výhodu v tom, že ve světě, ve kterém žil, ještě neznali mnoho moderních vynálezů. Dnes nám ulehčují každý den. My samotní si vytvářímí umělé prostředí a "lenivíme". O to se člověk mohl spolehnout na svůj bystrý úsudek, sílu ve svaly a porozumění s přáteli, náhodnými lidmi. I když dílu by se dalo vytýkat to, že si představuje zidealizovaný náhled na stravu člověka (když člověk nepracuje, nepotřebuje se tolik stravovat: mléko, maso, postačí mu zelenina nebo ovoce, popř. žít jeden týden o borůvkách) je bezpochyby jeho vlastní příběh ukázkou, co může dokázat jediný člověk, když má vůli a odhodlání.

  honajz

  18.09.2013odpad!

  Zpočátku jsem si říkal, jestli ten chlápek, co to napsal, nebyl permanentně na tripu a na zahrádce si nepěstoval jenom konopí. Podobný blábol už jsme dlouho nečetl. Nejdřív nadává zemědělcům, že něco pěstují, což mu přijde zbytečné, aby o x stránek dál začal vychvalovat pěstování na zahrádce. Z knihy čiší taková samolibost a arogance, až to z ní kape, dokonce nenávistí k lidem. A přitom to skutečně není o životě v lesích. Každý chatař má podobné, ne-li zajímavější zkušenosti. E. T. Seton píše o životě v lesích a jak v nich přežít. Tohle je prostě blábol nemocného člověka, a jen proto, že spousta lidí má v oblibě rebelovat proti čemukoliv, třeba systému, státu a politice, hlavně že nejsem komforní a rebeluji, tak jen proto myslím, že si kniha získala jakous takous pochybnou oblibu.

  yueh24

  19.04.2013

  Tak tohle bylo opravdu zklamání a trápení. Měl jsem co dělat, abych knihu vůbec dočetl. Popisy přírody rozvleklé a nezajímavé, myšlenky stále se opakující a ani ty se mě nijak nedotkly. Podle mého není kniha už dnes až tak aktuální. Kdyby kniha měla cca 60 stran, dle mého by jí to prospělo a čtenář by o nic nepřišel, právě naopak. Na druhou stranu z hodnocení knihy je vidět, že někomu to takhl vyhovuje, mně bohužel ne.

  EmilyJJJ

  26.12.2012

  mcleod: Pokud si myslíš, že Thoreau neudělal nic světoborného, tak jdi ty do lesů a udělej co on a až pak mi řekni svůj názor.

  mcleod

  16.09.2012odpad!

  Tato kniha pro mě byla opravdovým zklamáním. Vzhledem k mému pohledu na život a na společnost a mé oblibě lidí, kteří jsou schopni a ochotni jít "hlavou proti zdi", jsem se na tuto slavnou knihu jednoho z předních představitelů nezávislého přístupu k životu a ke světu hodně těšil. Bohužel ale mé očekávání nebylo ani v nejmenším naplněno. Odhlédnu od skutečnosti, že velká část knihy je velmi nezáživným popisem nákupů a Thoreauova účetnictví (nakupování a peníze mi nepřijdou moc fascinující) a přejdu k nejpodstatnějšímu problému. Nejen, že je kniha neuvěřitelně arogantní při kritice všech lidí, kteří nejsou ochotni následovat Thoreauovo konání či alespoň jeho myšlenky… ale podle mého Thoreau ani neudělal nic světoborného. Prostě si s povolením obecních úřadů vybral hezký plácek u rybníka (život v lesích jsem si představoval trochu jinak, zmínil bych knihu a film Into the Wild)… kam mu prý navíc docházela vařit jeho máma (jak vtipně poznamenává kniha Kup si svou revoltu, která je k mému potěšení k Thoreauovi stejně kritická jako já). Ale hlavně od chudáků, kteří neměli co do pusy, koupil jejich dům, což bylo asi všechno, co měli, za směšnou částku, což ještě vyzdvyhuje jako příklad nezávislého chování hodný následování (tato pasáž pro mě byla zřejmě tou příslovečnou poslední kapkou), vystěhoval je, dům rozebral a postavil si z materiálu dům vlastní (což, uznávám, určitě nebylo jednoduché). A pak si na poli pěstoval některé vlastní potraviny, většinu si ale koupil. Nějak jsem nepochopil, co je na tom tak revolučního (a hlavně pozitivního). Nemůžu si pomoct, ale kniha a její autor mi připomínají jeden výborný a můj oblíbený citát Franze Kafky (který je i pro mě výbornou intelektuální výstrahou): "Musíš hlavou prorazit zeď. Není těžké ji prorazit, neboť je z tenkého papíru. Těžké však je, nedat se klamat tím, že na papíře je už neobyčejně věrně namalováno, jak prorážíš zeď. Svádí tě to, abys prohlásil: "Což ji stále neprorážím?"" Možná by tehdy Thoreauovi neuškodila trocha sebereflexe a pokory ve vztahu k ostatním lidem.

  EmilyJJJ: Díky za reakci. To, co udělal Thoreau, ale dělat nebudu, protože si vážím lidí, jejich práce a myslím si, že chudým lidem by se mělo pomáhat, aby mohli žít v důstojných podmínkách. Pokud bych chtěl "jít do lesů" jako Thoreau, tak si pořídím chatku v zahrádkářské kolonii 🙂

  Amnesiac

  26.08.2012

  Čítal som to kvoli započtovej eseji z dejin Am. Literatúry. A tak ako ma kniha bavila do polovice, druhá polovica bolo jedno velke repete polovice prvej, aspon tak mi to pripadalo. Po lopate, ta kniha nie je zlá, iba zbytočne dlhá

  sonihe

  21.11.2011

  S radostí jsem zjistila, že ještě nejsem tak rigidní a dokážu vstřebávat Thoreauovi svobodomyslné myšlenky, i když jsou v dnešní době jakoby přežité. Doba se posunula dál, je mnohem víc extremističtěji a odvážněji vystupujících zastánců přírodního životního stylu, ale stále mají myšlenky Thoreaua svůj přínos, jde cítit, že to byl člověk vzdělaný a vystihl otázky, které se nás dotýkají i dnes. Na svoji dobu to musela být opravdu pokroková kniha. Někdy trochu táhlé popisy krajiny a rutinních denních záležitostí na které si člověk prostě musí udělat čas a atmosféru.

  Jirka73

  13.07.2011

  Kniha "Walden aneb Život v lesích" bude vždy zdrojem inspirace pro všechny, kdo budou chtít měnit životní styl, kdo nesouhlasí se systémem či kdo chce proti čemukoliv protestovat. Kniha je vlastně deníkem člověka, který se rozhodl žít jinak a kterému to vydrželo nakonec pouze dva roky. Přesto (a možná proto) je jeho kniha natolik úspěšná: autor není žádný superman, ale člověk, který se nebojí experimentovat a dělat věci jinak, a přesto zůstává člověkem z masa a kostí. Walden je inspirující čtení pro ty, kdo nemají smysl života v návštěvách hypermarketů.  TAGS:

  Online Walden či Život v lesích ebook, Kniha Walden či Život v lesích FB2, Download Walden či Život v lesích PDF , Download Walden či Život v lesích MOBI, Online Walden či Život v lesích kniha, Zdarma Stažení Walden či Život v lesích IPhone, Online kniha Walden či Život v lesích PDF, Zdarma Walden či Život v lesích DJVU, Zdarma Stažení Walden či Život v lesích TXT, Stažení Walden či Život v lesích RTF, Online Walden či Život v lesích FB2 , e-kniha Walden či Život v lesích stažení TXT, Zdarma Walden či Život v lesích stažení kniha, e-kniha Walden či Život v lesích download MOBI, Stažení Walden či Život v lesích IPad, Číst Walden či Život v lesích MOBI, Číst Walden či Život v lesích DOC, Zdarma Walden či Život v lesích AWZ, Download e-kniha Walden či Život v lesích iPad , Zdarma Walden či Život v lesích DJVU, Download Walden či Život v lesích e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Walden či Život v lesích DVD, Číst Walden či Život v lesích TXT, Book Walden či Život v lesích stažení DJVU, Walden či Život v lesích stažení kniha zdarma, Walden či Život v lesích stažení kniha pdf zdarma, Walden či Život v lesích pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Walden či Život v lesích pdf zdarma, Walden či Život v lesích stažení kniha epub zdarma, Walden či Život v lesích ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply