Země Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Země Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Země Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Země


V moderním egyptském písemnictví, které si teprve pozvolna přizpůsobuje románovou formu, zaznamenalo vydání „Země – Egyptského románu“ značný obrat. Mladý publicista Abdurrahmán aš-Šarkáwí vpadl do arabského literárního života, v němž posud doutnají idealizující a romantizující tendence, a okamžitě na sebe strhl pozornost.

Románový prostor „Země“ je vymezen katastrem jedné vesnice na březích Nilu; do jejího života a hospodaření, které připomínají spíše dobu faraónů než náš věk, zasahuje vnější svět, svět policejních hlídek, silničních dělníků a vládních úředníků, jako zhoubce a nepřítel.

Vztah vesničanů k těmto vetřelcům je vystižen slovem, kterým je prostí lidé označují – „vláda“. „Vláda“ omezuje práva feláhů na zavodňování pole ve prospěch pašův, staví silnici k pašovu domu, ale přes pozemky vesničanů, zavírá je a týrá a přitom na nich vyžaduje, aby vítali ministry radostným provoláváním slávy.

Nerovný boj, značený zbabělostí i odvahou, dává vesnici novou tvář: před vesnickým hokynářstvím vystávají hoši, kteří se vrátili z Káhiry, klábosí periferním slangem, kouří, odplivují a vzpomínají na město, kde už nenašli práci; na silnici pracují cizí dělníci s vesnickými dívkami, občas se společně ztrácí společně mezi keři bavlníků a staví vesnici spojení s dalekým a okouzlujícím světem. Ve stínu domů žijí vesničané po starém: chvíli jedí a chvíli hladoví, mají stejně pohotově nářek i smích, hned jsou hrdí a odvážní a hned podlézají a chtějí se podílet na „vládě“ a přátelství se střídá s nenávistí rychleji než sucho a déšť.

Celý příběh se rozvine během jedněch školních prázdnin, které vypravěč – kdysi mladý student – strávil doma na vsi. Vypravěč se z příběhu ztrácí, jen na začátku a na konci románu vystupuje sám v úloze hocha zamilovaného do vesnické krasavice. Tyto vzpomínkové kapitoly o milostném nezdaru, psané moderní prózou, formou prožitého vyprávění, patří k nejkrásnějším částem knihy: náznakově a jakoby za scénou je naznačen dívčin poklesek.
(Text je převzat z obálky knihy, autor Ivan Hrbek)Kniha v českém jazyce!


Stažení Země zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Země (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Země zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Země.pdf (EUR-0.00)

  Země.epub (EUR-0.00)

  Země.doc (EUR-0.00)

  Země.txt (EUR-0.00)

  Země.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Země.PDF – (EUR 0.00);

  Země.MOBI – (EUR 0.00);

  Země.EPUB – (EUR 0.00);

  Země.DOC – (EUR 0.00);

  Země.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  al-Ard-Riwája misríja

  Žánr:
  Literatura světová, Romány
  Vydáno: , SNKLHU – Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (0)  TAGS:

  Online Země ebook, Kniha Země FB2, Download Země PDF , Download Země MOBI, Online Země kniha, Zdarma Stažení Země IPhone, Online kniha Země PDF, Zdarma Země DJVU, Zdarma Stažení Země TXT, Stažení Země RTF, Online Země FB2 , e-kniha Země stažení TXT, Zdarma Země stažení kniha, e-kniha Země download MOBI, Stažení Země IPad, Číst Země MOBI, Číst Země DOC, Zdarma Země AWZ, Download e-kniha Země iPad , Zdarma Země DJVU, Download Země e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Země DVD, Číst Země TXT, Book Země stažení DJVU, Země stažení kniha zdarma, Země stažení kniha pdf zdarma, Země pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Země pdf zdarma, Země stažení kniha epub zdarma, Země ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply