Život Salvadora Dalího Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Život Salvadora Dalího Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Život Salvadora Dalího Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Život Salvadora Dalího


Nový životopis od Iana Gibsona je nejnáročnější a nejdůkladnější studie o Dalím, jaká byla dosud napsaná, a je cenným klíčem k jeho děsivým obrazům, jež otřásly světem. Autor čerpá z rozsáhlého původního bádání i z nedávno objevených pramenů a představuje nám troufale odlišný portrét této rozpolcené postavy. Využívá literární stránku Dalího kariéry – jeho objemné korespondence, románu, básní a esejů, a přehodnocuje dva zásadní vztahy jeho života: k Federiku Garcíovi Lorkovi a k jeho nevyzpytatelné, smyslné ženě Gale. Dalí v nás vzbuzuje smíšené pocity – hluboký obdiv k jeho obrazům a psanému slovu, respekt k jeho odbojnosti, potěšení z jeho wildeovské duchaplnosti, nudu svým křiklavě extravagantním kníratým zevnějškem, odpor mnoha věcmi, které dělal, o jeho podpoře Frankova režimu ani nemluvě. Vyčerpávající biografie surrealistického umělce, který zachytil imaginaci dvacátého století.

Z Dalího hlediska je Ian Gibson autorem, kterého mu byl čert dlužen. Je to proto, že nikdy nepřijme jediné slovo, které tento velký mystifikátor řekl nebo napsal, aniž by je důkladně probádal a ověřil, a kde to bylo možné, nechal si je i ústně potvrdit. Staví tak do zcela jiného světla četné Dalího deníkové záznamy, které mnohdy byly dost daleko od pravdy. Projevuje se také jako fundovaný kritik s jasně vyhraněným úsudkem.Kniha v českém jazyce!


Stažení Život Salvadora Dalího zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Život Salvadora Dalího (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Život Salvadora Dalího zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Život Salvadora Dalího.pdf (EUR-0.00)

  Život Salvadora Dalího.epub (EUR-0.00)

  Život Salvadora Dalího.doc (EUR-0.00)

  Život Salvadora Dalího.txt (EUR-0.00)

  Život Salvadora Dalího.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Život Salvadora Dalího.PDF – (EUR 0.00);

  Život Salvadora Dalího.MOBI – (EUR 0.00);

  Život Salvadora Dalího.EPUB – (EUR 0.00);

  Život Salvadora Dalího.DOC – (EUR 0.00);

  Život Salvadora Dalího.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  The Shameful Life of Salvador Dalí (1997)

  Žánr:
  Literatura naučná, Biografie a memoáry
  Vydáno: , BB art
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (2)

  Přidat komentář

  nervy

  04.12.2015

  ještě se mi nestalo, že bych knihu nedočetla – tuhle jsem si půjčila od kamarádky – a asi bude ta první nedočtená… je tak moc komplexní (až do pátýho kolena asi 🙂 ), že jsem už 14 dní na stránce 58 (z 679 – z toho je ovšem více než sto stránek doslovu +vysvětlivek a odkazů!) a pořád jen fakta – kdo kde byl v nějakém čase, s kým se tam potkal a další fakta… nezáživný…a to navíc až od Dalího praprapředků….nějak se mi nechce dál, ještě tomu dám sto stran…. po přečtení recenze by to mělo stát za to…

  Barkku

  07.07.2012

  Nejkomplexnější životopis tohoto umělce, který jsem četla. Mohu doporučit pro ty, kdo chtějí objektivnější názor na něj a ne jen slepý obdiv.  TAGS:

  Online Život Salvadora Dalího ebook, Kniha Život Salvadora Dalího FB2, Download Život Salvadora Dalího PDF , Download Život Salvadora Dalího MOBI, Online Život Salvadora Dalího kniha, Zdarma Stažení Život Salvadora Dalího IPhone, Online kniha Život Salvadora Dalího PDF, Zdarma Život Salvadora Dalího DJVU, Zdarma Stažení Život Salvadora Dalího TXT, Stažení Život Salvadora Dalího RTF, Online Život Salvadora Dalího FB2 , e-kniha Život Salvadora Dalího stažení TXT, Zdarma Život Salvadora Dalího stažení kniha, e-kniha Život Salvadora Dalího download MOBI, Stažení Život Salvadora Dalího IPad, Číst Život Salvadora Dalího MOBI, Číst Život Salvadora Dalího DOC, Zdarma Život Salvadora Dalího AWZ, Download e-kniha Život Salvadora Dalího iPad , Zdarma Život Salvadora Dalího DJVU, Download Život Salvadora Dalího e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Život Salvadora Dalího DVD, Číst Život Salvadora Dalího TXT, Book Život Salvadora Dalího stažení DJVU, Život Salvadora Dalího stažení kniha zdarma, Život Salvadora Dalího stažení kniha pdf zdarma, Život Salvadora Dalího pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Život Salvadora Dalího pdf zdarma, Život Salvadora Dalího stažení kniha epub zdarma, Život Salvadora Dalího ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply