Roztomilá travička Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Roztomilá travička Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Roztomilá travička Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Roztomilá travička


Drobná starenka, vdova po plukovníkovi Ravaskovi, zalieva v krásny slnečný deň záhon sirôtok. Lenže stará dáma je nepokojná. V deň, keď si chodí vyzdvihnúť dôchodok, máva mesiac čo mesiac nepríjemnú návštevu – o veľkú časť peňazí ju prichádza obrať jej synovec so svojimi kumpánmi z Helsínk. Mladí búrliváci sa potom saunujú a opíjajú, bohapusto vystrájajú. Deň dôchodku sa pre starenku stal nočnou morou, a keď zistí, že jej nevie pomôcť ani polícia, rázne vezme osud do vlastných rúk.Kniha v českém jazyce!


Stažení Roztomilá travička zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Roztomilá travička (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Roztomilá travička zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Roztomilá travička.pdf (EUR-0.00)

  Roztomilá travička.epub (EUR-0.00)

  Roztomilá travička.doc (EUR-0.00)

  Roztomilá travička.txt (EUR-0.00)

  Roztomilá travička.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Roztomilá travička.PDF – (EUR 0.00);

  Roztomilá travička.MOBI – (EUR 0.00);

  Roztomilá travička.EPUB – (EUR 0.00);

  Roztomilá travička.DOC – (EUR 0.00);

  Roztomilá travička.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Suloinen myrkynkeittäjä

  Žánr:
  Humor, Romány
  Vydáno: , Slovart (SK)
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (48)

  Přidat komentář

  Melcrovka

  17.12.2017

  Vtipné od začátku do konce. Zápletka báječná. Stará dáma je sužována třemi utiskovateli, kteří jí každý měsíc berou peníze a ničí domov. Rozhodne se situaci řešit rázně a opravdu na úrovni. V knize pak střídá jedno překvapení druhé a člověk se pořád musí usmívat.

  vlkcz

  14.12.2017

  Občas humorná situace, ale současně hodně sociálních úvah. Je to napsáno dobře, vcelku to odsýpá, ale přece jen mě nenadchlo tak jako Syn boha hromovládce nebo Chlupatý sluha pana faráře od stejného autora.

  PetK

  23.11.2017

  Tohle je myslím přesně ten případ, kdy jsem knihu měla číst a ne poslouchat. Podle mě by černý humor a absurdita vynikly mnohem víc, kdyby zněly v mé hlavě a ne v uších.

  tereija

  04.11.2017

  Usměvavé, napínavé (tak bude zabita nebo zabije?), avšak místy jsem se musela do čtení nutit.

  mirektrubak

  08.09.2017

  „Četl“ jsem jako audioknihu víceméně na ukrácení dlouhé chvíle a tento účel byl naplněn. Bavilo mě to. Párkrát jsem se zasmál, párkrát pobaveně a nevěřícně kroutil hlavou. Po většinu času jsem se usmíval. Ta výchozí situace by určitě šla zpracovat i trochu víc do hloubky, alespoň já jsem tedy nějakou satirickou (nebo společensky kritickou nebo jinak angažovanou) ani emocionální vrstvu ve Staré dámě neobjevil. To ale nemyslím ve zlém – napsat knížku, která „jen“ pobaví také není jednoduché a i tenhle typ literatury je potřeba.
  Číst znova asi nebudu a aktivně vyhledávat další Paasilinnovy díla taky ne. Ale doporučit ji ke zlepšení nálady mohu bez zaváhání.

  Boby17

  08.08.2017

  Tak šmejdi nejsou jen u nás, ale i ve Finsku. Paní plukovníková se s nimi vypořádala definitivním, ale pro mě nepřesvědčivým způsobem.

  pine_marten

  28.07.2017

  Humorná a trošku morbidní kniha o dámě v letech, která zůstává dámou za všech okolností. Vtipně podané neveselé téma.
  Knihu považuji za autorovu nejlepší.

  MOu598

  20.07.2017

  Četla jsem v srpnu 2011. Podle mých poznámek:
  Satira, ironie. Ale všeho s mírou. Takové příjemné, neurážející.
  Asi nejlepší z autorových knih. Možná i první.
  Citát:
  "Vždycky všechno odkládá na zítra, takže neudělá nikdy nic."

  Loginus

  13.06.2017

  Tak tohle je moc prima čtení. Sice je to slabší než les oběšených lišek, ale pořád bezva zábava.

  Polajda

  12.06.2017

  Miluji Paasilinniho černý humor, knížku jsem měla přečtenou během jednoho večera.

  pedroK

  02.03.2017

  Knihu jsem zhltla rychle, neboť mě fascinovala svým obsahem, staré dámě jsem moc fandila a čekala napjatě, jak bude své trable řešit. Nicméně kniha mě zaujala spíše svým sociálním obsahem než humorem, který jsem tam nenašla. Zasmála jsem se třeba jednou, takže za humoristickou bych ji já osobně neoznačila. Nicméně byla výborná a tak nějak typicky finská. Takže kdo má rád tento žánr, doporučuju.

  kh123

  02.02.2017

  Příběh zdánlivě jednoduchý, ale plný dobrého černého humoru, poznámky, které se tváří vážně a přitom sarkasticky komentují zaslepené myšlení mladých příživníků…epilog vše zdárně završil, pobavila jsem se…výborná kniha

  niika

  06.10.2016

  Místy až neuvěřitelné či přehnané, ale kniha vtáhne čtenáře a napíná ho. Takže super. Moc mě kniha pobavila.

  anibeni

  27.07.2016

  Typický Paasilinnův humor, velmi čtivá, oddychová a nenáročná knížka..

  pafčaodřeky

  16.06.2016

  Tak Dádě z Prahy moc "děkujeme" za vyzrazení zápletky a koho by přeci jen zajímalo, jak vše dopadne, ať přeskočí její komentář. (nejlepší by ho bylo rovnou smazat)

  DádazPrahy

  31.05.2016

  Na jedné straně je tu Linnea – sympatická stará dáma a na druhé Pertti, Jari, Kauko – trojice hulvátů s kriminální minulostí, kteří se nezastaví před ničím. Autor rozehrává příběh s mnoha nečekanými zápletkami, nakonec se ale ukáže platnost přísloví "kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá". Linnea, navzdory mnohým pokusům povedené trojice o její vraždu a následné získání jejího majetku, se dožije úctyhodného věku 96 let, zatímco žádný z mladiků neunikne smrti za tragických okolností. Je to opravdu hodně silný "černý humor",ale knížka se čte velmi dobře. Hodnotím nejvyšším počtem hvězdiček a doporučuju.

  mot33

  25.04.2016

  Tak další z velmi dobrých zabavných knížek hlavně stará paní co nevymislí i sice někdy z nahodou a le velký masakr.

  Devil-Ivet

  11.03.2016

  Nápaditá, čtivá, oddechová. Nechybí autorův typický černý humor. Linneu jsem si oblíbila a konec mě překvapil. Určitě se k ní ještě několikrát vrátím.

  danielosbourne

  04.03.2016

  Skvělá oddychová četba, kterou jsem od této knihy očekával. Příběh byl poměrně zajímavý a vývoj událostí místy překvapující, ale humorné to podle mě není. Černému humoru moc neholduji a po zkušenosti s Paasilinnou si dovoluji říci, že je mi cizí i severský humor. Přesto však na autorovi knihy nezanevřu, protože se čtou velmi dobře, a jak už jsem říkal, je to skvělá odpočinková četba.

  MilujuV.Huga

  27.02.2016

  Z knihy:
  – Tak je to vždycky, pomyslela si Linnea: na hřbitově je plno veverek pokaždé, když si s sebou zapomenete vzít oříšky.
  – vodou se žízeň neuhasí
  – Dáma je dámou i v pekle.

  astina

  30.01.2016

  Skvělý humor, prima oddechovka

  Alena_S

  28.01.2016

  Humor tady mi většinou spíš než černý přišel už prostě morbidní, ale hlavní hrdince nelze nefandit a zápletky jsou, no jak už tu bylo řečeno, sympaticky severské. K autorovi se určitě ještě vrátím.

  3nitka

  26.01.2016

  Výborná kniha, vtipná – aj keď poriadne čiernym humorom.

  myryjam

  11.01.2016

  Skvělý severský humor, ten já můžu.

  Janule164

  08.01.2016

  Docela dlouho jsem se nemohla začíst a čekala jsem, co se z toho vyvine. Ale pak mě stará dáma začala bavit. Rázná babča 🙂

  Joges

  24.10.2015

  Stará dáma je vtipná, nápaditá, nabitá dějem a v závěru přehnaně vypointovaná. Prostě jedna z řady skandinávských humorných knih a blbůstek. Taková předchůdkyně Stoletého staříka. Ale jo, kniha pobavila, což bylo cílem autora. Líbil se mi začátek i konec, ale například Muž jménem Ove zaujal přece jen o něco víc.

  jiri2737

  25.05.2015

  Severský humor. Ještě inteligentnější a jemnější než anglický.

  dva.v.1

  21.05.2015

  jsem hodně na rozpacích. přesto to je kniha velice čtivá přečetl jsem ji za jedno odpoldne….ale je z ní tak nějak těžko u srdce. A rozhodně neplatí ono …konec dobrý vše dobré.
  Přesto stojí za přečtení….

  pif69

  19.03.2015

  Z téhle knížky jsem na rozpacích. Trochu humoru,trochu detektivky , vše napsáno pro mne dost jednoduchým jazykem a stroze. Chvílemi jsem se bavil , ale určitě už se k této knížce nikdy nevrátím .

  LaCata

  13.03.2015

  Asi to není dobře, ale mám prostě vždycky radost, když čtu něco sarkastického a cynického. Taky byl tento Paasilinna pěkně morbidní, absurdní a hlavně temně humorný. Podle mě toho vtipu dosáhl tím svým kvazi novinářským stylem: každá postava má nejen jméno, ale nutně a okamžitě i příjmení, věk a v hrubých obrysech načrtnutý osud. Názory, i ty nejhloupější a nejzvrhlejší, jsou podány nezúčastněně a objektivně a ten styl jim dodává jakousi falešnou důležitost. Paasilinna donutí čtenáře spolčit se s ním a hrát hru na "oba víme, ale tváříme se, že nevíme, protože tak je to větší legrace". Pekelný závěr byl naprosto dokonalý a naštěstí to všechno uvedl na pravou míru.
  TAGS:

  Online Roztomilá travička ebook, Kniha Roztomilá travička FB2, Download Roztomilá travička PDF , Download Roztomilá travička MOBI, Online Roztomilá travička kniha, Zdarma Stažení Roztomilá travička IPhone, Online kniha Roztomilá travička PDF, Zdarma Roztomilá travička DJVU, Zdarma Stažení Roztomilá travička TXT, Stažení Roztomilá travička RTF, Online Roztomilá travička FB2 , e-kniha Roztomilá travička stažení TXT, Zdarma Roztomilá travička stažení kniha, e-kniha Roztomilá travička download MOBI, Stažení Roztomilá travička IPad, Číst Roztomilá travička MOBI, Číst Roztomilá travička DOC, Zdarma Roztomilá travička AWZ, Download e-kniha Roztomilá travička iPad , Zdarma Roztomilá travička DJVU, Download Roztomilá travička e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Roztomilá travička DVD, Číst Roztomilá travička TXT, Book Roztomilá travička stažení DJVU, Roztomilá travička stažení kniha zdarma, Roztomilá travička stažení kniha pdf zdarma, Roztomilá travička pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Roztomilá travička pdf zdarma, Roztomilá travička stažení kniha epub zdarma, Roztomilá travička ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply