Vzpoura oceánů Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Vzpoura oceánů Stažení (Download) pdf eBook (Přečtěte si online)

Vzpoura oceánů Stažení (Přečtěte si online.Download) zdarma kniha PDF, ePub, Kindle

Vzpoura oceánů


Peruánský rybář zmizí na volném moři. Hejna vysoce jedovatých medúz obléhají břehy Austrálie. Do Kanady nepřitáhnou velryby. Dorazí teprve se zpožděním několika týdnů a chovají se agresivně. Mezitím tým naftařů narazí na dně Norského moře na zvláštní červy s mohutnými kusadly, kteří se po milionech zavrtávají do dna. Jakoby odněkud přičarovaní připadají biologovi Siguru Johansonovi, který živočichy zkoumá a snaží se zjistit, zda by nemohli ohrozit těžbu ropy z moře. Johanson tuší, že za anomáliemi se skrývá řada podivných náhod: cosi používá život v moři proti člověku. Ke stejnému závěru dospívá i indiánský badatel velryb Leon Anawak, který se poté, co se přes noc zhroutil velrybí turismus, musí potýkat s fanatickými ochránci životního prostředí a americkou armádou, která zničehonic všechny případy přikryje pláštěm mlčení. Vlády USA a Kanady evidentně vědí o hrozbě z oceánů mnohem víc. Vypukne katastrofa, která ohrozí další existenci lidstva. Ale co nebo kdo ji rozpoutal? Vědci si musejí přiznat, že člověk ví o planetě, jíž se cítí být vládcem, mnohem méně než o vesmíru.Kniha v českém jazyce!


Stažení Vzpoura oceánů zdarma kniha pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:Vzpoura oceánů (0.00 EUR)


Připojit stovky tisíc spokojených členů, kteří strávili bezpočet hodin vyhledávání multimediálního obsahu a online a hned teď a zároveň se těší nové knihy, časopisy a slavných komiksů.

Je tady a je to zdarma. Proto je nutné se zaregistrovat:

 • Knihy, časopisy a comics neomezené, ať jste kdekoli: přímo do vašeho prohlížeče na počítači nebo tabletu.
 • Více než 10 milionů titulů pokrývá všechny možné žánry.
 • dostat to nejlepší knihy, časopisy a comics v každém žánru, včetně akce, dobrodružství, anime, manga, děti a rodinu, Classics, Komedie, reference , manuály, Drama, zahraniční, hrůza, hudba, romance, Sci-fi, fantasy, sport a mnoho dalších.
 • Nové tituly se přidávají každý den! Rádi bychom udrželi věci svěží.
 • Všechny platformy. Plně optimalizováno
 • Objevte, proč každý den chodí tisíce lidí.
  Zaregistrujte se a užijte si zábavu, neomezeně!

  Stažení Vzpoura oceánů zdarma kniha:

  MIRROR-2

  Vzpoura oceánů.pdf (EUR-0.00)

  Vzpoura oceánů.epub (EUR-0.00)

  Vzpoura oceánů.doc (EUR-0.00)

  Vzpoura oceánů.txt (EUR-0.00)

  Vzpoura oceánů.mobi (EUR-0.00)

  Knihy o Cenách:


  Vzpoura oceánů.PDF – (EUR 0.00);

  Vzpoura oceánů.MOBI – (EUR 0.00);

  Vzpoura oceánů.EPUB – (EUR 0.00);

  Vzpoura oceánů.DOC – (EUR 0.00);

  Vzpoura oceánů.TXT – (EUR 0.00);

  Originální název:

  Der Schwarm (2004)

  Žánr:
  Literatura světová, Thrillery
  Vydáno: , Knižní klub
  více informací…

  Nahrávám…

  Komentáře (40)

  Přidat komentář

  Sandalkar

  13. ledna

  Kniha, kterou ještě tolik lidí neobjevilo. Thriller se zajímavým ekologickým motivem, který bavil. A rozhodně ho nesloupnete na jedno posezení 🙂

  trudoš

  19.11.2017

  Německý spisovatel Frank Schätzing předkládá čtenáři ekologický thriller, jenž svou šířkou budí dojem mohutného eposu o boji člověka s přírodou. A ono je tomu tak napůl. Dobrodružný příběh v sobě povedeně kloubí prvky katastrofického hororu s faktickými, technologickými a biologickými poznatky. Výsledek tak připomíná romány Petera Benchleyho, kdyby je napsal Michael Crichton. A přestože se začíná poměrně zeširoka, postupná gradace konfliktu je zvládnutá na jedničku, má-li tedy člověk chuť na devítisetstránkovou bichli. Přičemž různorodost útoků z moře je fantastická.
  Jen mě mrzí, že v rámci depresivní atmosféry je zápletka nakonec vykoupena poměrně laciným setkáním třetího druhu. Ona vůbec tady ta fantastika je spíš rušivých prvkem, než že by podtrhovala kouzlo vyprávění. Hlavně kvůli tomu, že je to pro autora paradoxně jen pomůcka k tomu, jak dát všem událostem nějakou hlavu a patu. Přiznávám, že v mém případě tahle cesta úspěch právě neslavila, za což dost může i uspěchané finále.

  deirdre

  01.09.2017

  Vynikajúci katastrofický thriller s množstvom zaujímavých informácií o tom, ako funguje príroda a ako človek do nej nerozumne zasahuje. Núti k zamysleniu sa nad tým, čo sa môže stať, resp. sa aj stane, ak veľmi rýchlo neprehodnotíme svoje konanie voči nej. Okrem toho, detailne popísané najnovšie výdobytky modernej techniky. Politické súvislosti. Trochu mytológie. Doplnené pútavým dejom s množstvom sympatických postáv, že sa od knihy ťažko odpútava. Je čo čítať, je o čom rozmýšľať. Len jedno upozornenie: nečítajte slovenský preklad, to je naozaj niečo otrasné.

  ManiaDardeville

  27.08.2017

  Jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Tenhle žánr mám dost načtený a tahle kniha je teda vážně něco. Četla jsem jí třikrát a stále mě baví, to se předtím podařilo jen pár autorům.

  Lolila

  24.07.2017

  Tak to bola pecka! Od začiatku do konca sa stále niečo dialo, žiadne hluché miesta. Autor si dal záležať na detailoch: ako opísal podmorský svet a jeho vzburu voči ľuďom, prírodné katastrofy a množstvo ďalších zaujímavých informácií o fungovaní života v moriach a oceánoch. Dej sa odohráva na rôznych miestach, pričom vedci zameraní na rôzne oblasti podmorského života sa snažia prísť na to čo sa deje. Kniha prinúti zamyslieť sa nad tým v akej veľkej miere znečisťujeme prostredie a čo by sa mohlo stať keby…….Je to vynikajúci katastrofický thriller s hororovými prvkami, ktorý stojí za prečítanie.

  Albertos

  09.07.2017

  Určitě bych jí zařadil mezi top 3 knihy, co jsem kdy četl. Jak jsem se bál počtu stránek, protože do té doby jsem nepřečetl nic přes 450, a tahle měla skoro dvojnásobek, tak snad kromě 20 stránek s popisem dětství jedné postavy tam nebylo hluchého místa a přelouskal jsem to za pár dní. A nešlo se od toho odtrhnout.
  Jak už jsem zažil hodně apokalyptických knih nebo filmů, tak tohle bylo asi nejoriginálnější, co jsem zatím potkal.
  Určitě doporučuji každému, kdo čte. A toho počtu stránek se nebojte.

  Ronnie68

  23.03.2017

  Páni … to byla jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Byla napínavá téměř od začátku do konce. Byly zde i zajímavé hororové prvky, jak příroda bojuje proti lidem. Obzvlášť ve scéně s tsunami jsem měla husí kůži. Četla se neuvěřitelně rychle .. téměř se nedalo od ní odtrhnout …
  Tuhle knihu bych chtěla doporučit všem, co mají rádi napětí, trochu vědeckého vysvětlení, tak kde bylo třeba, a nevadí mu že kniha má více stránek …
  Opravdu, stojí to za to ..

  DominikV

  15.02.2017

  Pátou hvězdičku ubírám za zbytečnou délku knihy, kdy mě některé stránky doslova ničily nudou, ale zejména za první polovinu, kde se prakticky nic nedělo. Druhá půlka se čte jedním dechem a nemám k ní prakticky žádnou výtku. V součtu se jedná o kvalitní a napínavý thriller, který by (hlavně) fanoušci filmové Propasti neměli vynechat 🙂

  Metroušek

  11.02.2017

  Vynikající, inteligentní, erudovaný sci-fi eco thriller s velmi originálními nápady. Výborný je také překlad. V porovnání s tímto počinem jsou pro mne zatím ostatní díla autora bohužel relativním zklamáním.

  Lyzarka79

  07.01.2017

  Má první kniha od Schätzinga, četla jsem ji asi před třemi lety. Naprosto mě uchvátila. Je to zajímavý a nový pohled na to, co člověk se světem provádí a jak by se mu to mohlo vrátit. Líbí se mi, že se děj odehrává na různých kontinentech a posledních 100 stran jsem přečetla jedním dechem s očekáváním jak to skončí… doporučuji.

  beveron

  30.12.2016

  Zajímavé, napinave, ale konec byl jaksi v nedohlednu

  Aaron Lewis

  13.09.2016

  Moc se mi do ní nechtělo, protože jsem si říkala, že nebude tak dobrá jako Limit a i když se budu snažit nemít očekávání (což podle mě nejde) budu zklamaná. Prdlajs. Kniha byla super. Čtivá, hutná, zajímavá, zase nebylo slabého odstavce (je pravda, že poslední stránky s akcí mi úplně nesedly, já bych se raději jenom vybavovala a navazovala kontakt, ale to je naprosto minoritní a na konečný dojem z knihy nemělo vliv, koneckonců, nějak to skončit musí). Klidně bych se dozvěděla víc o Olivieraové, Bohrmannovi, Peakovi a Croweové. Líbí se mi, jak autor píše. Chci vždycky vědět víc. Všechny potvory jsem si googlila i kontinentální šelfy a proudy oceánů, které mě ve škole vůbec nebavily a přišli mi jako naprostá ztráta času a paměti se o nich učit. 900 stránek je málo.

  Škoda, že to není podle skutečné události, docela bych nám yrr přála.

  krakonos.kraken

  06.04.2016

  Poslední část byla trochu moc přitažená za vlasy (nemyslím konec jakože záver), ale jinak naprosto dokonalá kniha

  Ighy

  19.09.2015

  Tohle dílo je tak fascinující, že nedokážu najít všechna slova, kterými bych Vzpouru oceánů popsala. Úžasný děj, úžasně zpracované postavy, spousta nových informací. Tato kniha se četla jedním dechem. Přesně takto by knihy měly být napsány – tak, že čtenář ani nedýchá, v noci se mu o tom zdá a realita (svět) kolem něj mizí a sám čtenář se ocitá v ději.

  KniSKov

  07.04.2015

  Já bych psala to samé co Rozmarýna Rozmarná o kousek níže, plně se s tím ztotožňuji ve všech bodech 🙂 Další z knih, od které se nezlze odtrhnout.

  vysypanel

  18.03.2015

  Výborné, ale ke konci už moc rozvleklé. Ale vydržel jsem. Námět zajimavý, klidně by to tak mohlo dopadnout, když budeme furt ty oceány likvidovat…

  učtese

  02.01.2015

  U takovýhle knihy začnete uvažovat o elektronický čtečce….
  Není to špatná kniha, ale pro mě mínusové body mírně převažují. Je to napsané, řekl bych, s "německou" pečlivostí a přesto na mě postavy (hlavně ženské) působily poněkud plochým dojmem. Četl jsem bez výrazných přestávek a přesto se mi ke konci Croweová pletla s Weaverovou. Vědecké pasáže jsou přes veškerou snahu autora příliš učebnicové a vyžadují přechod do jakéhosi studijního režimu čtení. Spousta stran jejichž přečtení vám nic nepřinese a od finálního rozuzlení jsem očekával mnohem víc.

  nightlybird

  03.12.2014

  Kniha je okomentována dostatečně, nebudu to nijak zvlášť "okecávat". Snad jen podotknu, že ta necelá tisícovka stran není marná a že je jen relativně málo knih žánru katastrofický sci-fi thriller, které by byly mimo akční dějové stránky tak "našlapány" notnou dávkou reálných, s dějem souvisejících informací. Začnu se shánět po knize Zprávy z hlubin, ta bude zřejmě vhodným doplňkem téhle četby i když předpokládám, že bude podstatně obtížněji čtivá – možná ale zase zajímavější, pokud půjde o informace související s tím málo známým "sedmým kontinentem".

  Jihorka

  24.10.2014

  Sci-fi thriller, který nutí k zamyšlení a dovzdělání se. Líbily se mi vsuvky o životě eskymáků, protože o jejich životě toho moc nevím.
  První polovinu jsem četla jedním dechem v napětí, kam příběh směřuje. Pak děj oproti první části zpomalil a měla jsem čas i na jiné věci. 😉 Poslední třetina už se poněkud vlekla, ale kdo má rád akční filmy, nudit se nebude. Na samém konci, a to jsem po úžasné první polovině nečekala, jsem některé "filozofické" pasáže přeskakovala, proto si kniha pět hvězdiček nezaslouží, ale průměrná kniha za tři hvězdičky to též není. 😉 Rozhodně stojí za přečtení a patří k těm lepším, které v žánru sci-fi vyšly.

  ttinecka

  31.07.2014

  Skvělá myšlenka a zajímavá teorie o další inteligentní civilizaci, se kterou máme sdílet Zemi. Každopádně donutí k zamyšlení, že to vše není až tak moc daleko od věci. Kniha je ovšem zbytečně dlouhá, i když velice čtivá a zajímavá.

  Marillee

  27.07.2014

  Jen bych chtěla dodat, že jestli vás tolik nezajímá biologie a jiné přírodovědné obory do trochu větších detailů, tak vás začátek bude nudit. Já jsem se v tom našla, takže spokojenost sama. 🙂

  Marillee

  27.07.2014

  Nádherné… Pravdivé, mrazivé a chytře zpracované! 🙂 Vynikající dílo, ze kterého se vám dech zatají!

  Zmitko.m

  23.05.2014

  Velmi zajímavá kniha o vzpouře přírody vůči lidstvu…..některé pasáže jsou trochu předvídatelné, jako např co se stane s šelfem, když červi seřezou všechno pojivo – šelf se urve a vyvolá obrovskou cunami…….ale jinak velmi velmi dobrá kniha k hlubšímu zamyšlení, jak nakládáme s přírodou a jak jednoduše jsme vlastně zranitelní…..

  Rozmarýna Rozm

  08.05.2014

  Kniha se mi líbila, ale má zbytečně moc stran. Pasáže Anawakova návratu do svého rodiště a výlet se strýcem do Arktidy, mi přišly zbytečné. Když byla Weaverová v ponorce a klesala na dno, tak to bylo také zbytečně popisné – ty její fantazie, takže jsem to jen přelistovala a závěrečné řeči o křesťanství a o Bohu jsem taky nedočetla. Také mi bylo jasné, že půjde o podmořskou inteligenci mnohem dříve, než s tím vyrukoval tuším Johanson. Jinak nemám knize co vytknout. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých věcí, např. jak funguje Golfský proud. V zeměpise jsme se o něm učili, ale tohle nám nevysvětlili a přitom je to tak zajímavé. Také jsem ráda, že jsem se dozvěděla o té ochraně před žraloky, aby se nepřiblížili k potápěči a zajímavé věci o metanových hydrátech, o jejichž existenci jsem věděla, ale tady prvně jsem se dozvěděla, jak vznikají.Prostě je tam spousta zajímavých věcí. Ke konci mi kniha přišla jak akční film.Oceňuji spisovatelovu odbornou přípravu. V každém případě kniha vede k zamyšlení nad chováním lidstva k přírodě. Největším škůdcem planety je opravdu člověk.

  lazarus

  22.04.2014

  Zábavně a čtivě napsaný recyklát Propasti a mnoha katastrofických filmů dohromady. Hlavní myšlenka je originální a zajímavá, následné rozpitvání už tak promyšlené není. Hlavní protagonisty děje autor kosí jako na běžícím pásu a místy mě to přišlo jako hodně béčkový katastrofický film. Ovšem je poznat, že problematiku si pan spisovatel nastudoval a prokonzultoval důkladně.
  Bavil jsem se první dvě třetiny knížky, poté nadšení dost pokleslo. Není tady problém kdekoliv přeskočit deset stran, aniž by čtenář o něco přišel. Schatzing se snaží všechno zeširoka "okecávat", ale příběh tím trpí. Naprostým protikladem mu jsou S.King, nebo R.Bradbury. Nebýt neskutečné roztahanosti a slabého zakončení, zasloužila by Vzpoura oceánů pět hvězd. Takto dávám čtyři a to s odřenýma ušima.

  simlenka

  28.03.2014

  už je to déle, co jsem ji četla, ale ten pocit z ní… tak mě chytla, že jsem ji četla na malém mobilu se spoustou špatně zobrazených znaků – úžasná kniha, doporučuju všem!!!!

  Flipper

  24.03.2014

  "Koho zaujímalo, ako ryba zomiera, ako krváca, rozrezaná a s ybratými vnútornosťami, pokým bolo možno kúpiť kusy ležiace na ľade? Americké deti maľovali sliepky so šiestimi nohami, lebo kuracie stehná sa ponúkali v šesťkusovom balení. Mlieko sa pilo z papierových kartónov a obsah vemena vzbudzoval zhnusenie. Vnímanie sveta sa mrzačilo a s tým prichádzala arogancia."
  Schätzing je puntičkársky detailista, ktorý zrejme nenapíše pasáž knihy, aby sa s niekym neporadil. Samozrejme len čo sa týka odborných a vedeckých vecí – do tohto reálne vykresleného sveta potom zostaví sci-fi lahôdku zo skoro živými postavami.
  Osobne som chcel najprv vytknúť pár hluchých miest (Anawarkovo hľadanie seba samého,) no ku koncu žiaden opis nie je písaný zbytočne, takže odporúčam sledovať aj vedľajšie cesty a necesty príbehu. Veľa ľudí odradí, alebo sa im nepáči koniec knihy, ktorý by mal byť v očiach verejnosti vyvrcholením už aj tak skvelo napísanej knihy. Pomstu oceánu však treba brať ako meditáciu nad prírodou a jej silou, so stále visiacim varovným prstom.

  Melic

  07.03.2014

  Dobrá a propracovaná knížka. Líbila se mi hlavně část opředená tajemstvím, kdy se objevovaly nové a nové záhady a pátralo se po příčině. Potom, když už se vše začalo objasňovat, se děj celkem vlekl, konec mi moc nesedl. Přesto pozitivní dojem a od autora ještě něco přečtu. 3-4*

  hankapimi

  26.02.2014

  Napínavý sci-fi thriller co se stane, když se moře a postaví proti lidem. Znečistění oceánů těžbou ropy, stavbami gigantických plošin, těžebních zařízení, plovoucími nádržemi, tankery s ropou a plynem, obří nákladní lodě a trajekty, člověk se diví, že se v moři udržel vůbec ještě nějaký život. Agresivní kosatky, keporkakové a plejtvákovci, útočící bezdůvodně na lodě, čluny a výletní jachty, invaze jedovatých medůz na koupající se turisty, nakažení a umírající lidé po požití mořských korýšů, zavřené pláže, konec rybaření a rybolovu, konec cestování a turismu… Strašná představa, čtenáři z toho je úzko a to je jen začátek..
  Svižné tempo, gradující děj, perfektní příprava různých přírodních dějů a jevů, filosofické úvahy o vztazích lidstva k přírodnímu prostředí, které nás obklopuje a varování před možnými hrozbami, kterých si člověk ani není vědom. Vzpoura oceánů určitě stojí za přečtení a dlouho se vám bude v myšlenkách vracet !

  Petra28

  13.02.2014

  Dočteno a je nad čím přemýšlet. Žasnu nad rozsahem, hloubkou knihy, ta příprava musela být ohromná. To je skvěle odvedená práce. Děj knihy se mi líbil .. gradoval, neuvadal .. stále pomalu postupoval v před. První zhruba půlka mě pomaličku získávala, postupně rostla má zvědavost, přemýšlela jsem, sama rozvíjela své teorie, tipovala co za vším je …. byla to opravdu moc fajn zábava. I když na druhou stranu? … je to až neskutečně reálný "horor" . Opravdu skvěle napsané.
  TAGS:

  Online Vzpoura oceánů ebook, Kniha Vzpoura oceánů FB2, Download Vzpoura oceánů PDF , Download Vzpoura oceánů MOBI, Online Vzpoura oceánů kniha, Zdarma Stažení Vzpoura oceánů IPhone, Online kniha Vzpoura oceánů PDF, Zdarma Vzpoura oceánů DJVU, Zdarma Stažení Vzpoura oceánů TXT, Stažení Vzpoura oceánů RTF, Online Vzpoura oceánů FB2 , e-kniha Vzpoura oceánů stažení TXT, Zdarma Vzpoura oceánů stažení kniha, e-kniha Vzpoura oceánů download MOBI, Stažení Vzpoura oceánů IPad, Číst Vzpoura oceánů MOBI, Číst Vzpoura oceánů DOC, Zdarma Vzpoura oceánů AWZ, Download e-kniha Vzpoura oceánů iPad , Zdarma Vzpoura oceánů DJVU, Download Vzpoura oceánů e-kniha zdarma, Zdarma Stažení Vzpoura oceánů DVD, Číst Vzpoura oceánů TXT, Book Vzpoura oceánů stažení DJVU, Vzpoura oceánů stažení kniha zdarma, Vzpoura oceánů stažení kniha pdf zdarma, Vzpoura oceánů pdf kniha stažení zdarma, Stažení e-kniha Vzpoura oceánů pdf zdarma, Vzpoura oceánů stažení kniha epub zdarma, Vzpoura oceánů ePub kniha stažení zdarma.

  Leave a Reply